Kráľovstvo odpadu – divadielko

V rámci environmentálnej výchovy ako súčasť projektu Triedim, triediš, triedime sa  17. septembra 2019 uskutočnilo divadielko Kráľovstvo odpadu pre žiakov 4., 5. a 6. ročníka v dopoludňajších hodinách a popoludní pre deti ŠKD vo veľkej telocvični. Žiaci sa zúčastnili interaktívnej výpravnej chodúľovej EKOrozprávky s pesničkami o Kráľovstve odpadu, ktoré sa stále viac a viac rozširuje na našej  planéte. Jeho vládcovia a bytosti boli obri na chodúľoch – barónka Kartónka, víly Igelitky, bosorka Plastaňa, Emisanjel, vodník Ropník či hladný Konzum.

Úlohou detí bolo s pomocou Recyklomana a svojej fantázie tieto monštrá prefíkane zrecyklovať a nakoniec sa možno aj naučiť, ako odpad vôbec nevyrábať. Poďakovanie patrí Slovenskej agentúre životného prostredia za zinscenované predstavenie.

-jb-