Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

O psíčkovi a mačičke

Babadlo

Nezabudnuteľné príbehy a dobrodružstvá týchto dvoch postavičiek z knihy spisovateľa a výtvarníka Josefa Čapka ožili na našom javisku v spoločenskej miestnosti 3.októbra 2013, ktoré zahrali bábkoherci z prešovského divadla Babadlo.

Noc výskumníkov

Veda a výskum

Ako neveriaci Tomáš prechádzali  naši žiaci átriom OC Optima v Košiciach. Už po siedmi krát  prebiehal  festivalu vedy Noc výskumníkov. Ako to funguje? Toto  nie je možné

Čítať celý článok...

 

Škola volá

Školskýrok 2013/14

Nástup žiakov do školy je dňa 2. septembra  2013  v pondelok o 9,00 hod. V prípade priaznivého počasia je slávnostné otvorenie školského roka na spevnenej asfaltovej ploche na školskom dvore.

 

Budúci prváci ...

Naši noví prváčikovia potrebujú k 1. septembru do školy tieto veci a pomôcky:

Čítať celý článok...

 

Záver školského roka

Posledný zvonec

A je to tu .... záver školského roka 2012/13, na ktorý sa tešia všetci. Snáď keď napíšem, že nás všetkých,  učiteľov,  žiakov a  rodičov uplynulých 10 mesiacov čosi spájalo. Aj keď každý z nás prežil v budove našej školy svoj vlastný príbeh

Čítať celý článok...

 

LETO S MAKSOM

Vynikajúci tip na leto pre vás, deti !

Neziskovka Talentída pripravuje pre žiakov 5.- 9. ročníka základnej školy hru LETO S MAKSOM. Po Slovensku budú rozmiestnené škatuľky s kódmi. Kde ich hľadať, zverejníme 28. 6. 2013 na stránke www.maks.sk.

Čítať celý článok...

 

Deň matiek

Je máj – lásky čas

S týmto mesiacom sa spája krásny sviatok – Deň matiek. Mama. Pri tomto slove si každý z nás predstaví svoju mamku. Milú, starostlivú, ktorá prebdela nie jednu noc pri našej postieľke a ofúkla „boľačku“.

Čítať celý článok...

 

Šachový turnaj

27.február

Dňa 27. februára v popoludňajších hodinách sa uskutočnil šachový turnaj v školskom klube detí. Kráľovská hra učarovala aj najmladším deťom a rozvíja ich stratégie ako si naplanovať útok na súperovho kráľa a zároveň rozmýšľať ako si obrániť svojho. Cieľom hry je dať súperovi mat.

Čítať celý článok...

 

Imatrikulácia do ŠKD

12.10.2012

 Už tradične v našom školskom klube vstupujú naši prváčikovia do ŠKD. A dnes nastal deň D, kde deti boli pasovaní za právoplatných členov klubu. Aby sa stály naozajstnými členmi museli najprv zložiť sľub klubkáča, potom prejsť cez lavičku.... odtlačiť svoju ručičku na pripravenú dosku a farbou si umazať tvár.

Čítať celý článok...

 

ZŠ Juh

Zápis do 1.roč.