Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

Úspech z chemickej olympiády

Krajské kolo

Patrícia Glodová,  žiačka 9.B triedy našej školy, obstála v silnej konkurencii osemročných gymnázií a základných škôl. Krajské kolo chemickej olympiády sa konalo v Prešove, v budove Gymnázia sv. Mikuláša.  

Čítať celý článok...

 

Slávik Slovenska

26.ročník

Ako každý rok na našej škole sa uskutočnilo školské kolo 26. ročníka súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2016. Zazneli krásne ľudové piesne v prevedení malých, ale aj väčších nadaných speváčikov. Víťazi šk. kôl postúpia na okresné kolo, ktoré sa uskutoční v máji.

Umiestnenie : 

Čítať celý článok...

 

Tajomná komnata

Harryho Pottera

Dňa 18.4.2016 navštívili žiaci 2., 3. a 4. ročníka ZŠ Juh, Tajomnú komnatu
Harryho Pottera vo Vranove nad Topľou.Zúčastnili sa jej najlepší čitatelia,
ktorí sa zapojili do súťaže o získanie Marcového certifikátu z čítania.

Čítať celý článok...

 

SOŠ Drevárska

Zážitkové vyučovanie

Cieľom predmetu technika na našej škole  je  získať základnú technickú gramotnosť, správne postoje k technike a k jej užívaniu v bežnom živote.  Siedmaci a ôsmaci našej školy sa  v utorok 12.4.2016  zúčastnili na zážitkovom vyučovaní na SOŠ drevárskej. 

Čítať celý článok...

 

Certifikát

Marcový certifikát z čítania 2016

Žiaci 2.,3. a 4.ročníka sa zapojili aj tento rok, už do 9.ročníka súťaže Marcový certifikát z čítania. Celý mesiac marec čítali doma nahlas rôzne rozprávkové knihy a rodičia im zapisovali, koľko minút čítali každý deň. Koncom mesiaca im spočítali všetky prečítané minúty.

Čítať celý článok...

 

Návšteva z MŠ Juh

Žabky

Deti z MŠ Juh sa dňa 5.4.2016 zúčastnili na vyučovaní našich druhákov. Druháci im prečítali rozprávku o dvoch žabiakoch Kvakovi a Čľupovi v školskej knižnici. Po prečítaní rozprávky si spoločne so svojimi  budúcimi spolužiakmi zaspievali

Čítať celý článok...

 

Jazykový kvet

Krajské kolo

Na stránke našej školy ste si mohli nedávno pozrieť videá s prednesom našich žiakov v anglickom jazyku. Išlo o súťaž Jazykový kvet. Bolo už úspechom dostať sa do krajského kola tejto súťaže. V silnej konkurencii naši žiaci obstáli a odniesli si dve prvé a dve druhé miesta. Kolektív 4.A si odniesol

Čítať celý článok...

 

Hviezdoslavov Kubín

PRVÁ, DRUHÁ, TRETIA!

Tohtoročné okresné kolo súťaže v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín bolo pre naše reprezentantky žatvou úspechov. V priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove n. T. sa stretlo množstvo výborných recitátorov, ktorí si každoročne merajú sily v uplatnení svojho talentu i nevyhnutnej miery pracovitosti pod vedením skúsených pedagógov a porota si tak môže vypočuť skvelé a osobité reprodukcie autorskej poézie či prózy.

Čítať celý článok...

 

Slávnostná akadémia

40 rokov školy

Výročie školy sme oslavili slávnostnou akadémiou čiže prehliadkou krásných vystúpení našich žiakov. Fotogalériu a videa k nahliadnutiu na FB stránke našej školy a youtube kanála.

Čítať celý článok...

 

Zápis do 1.roč.

 

Elektronická prihláška k zápisu do 1. ročníka

Dokumenty k zápisu stiahni tu......

ZŠ Juh