Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

Oznam

Školský výlet

Triedne učiteľky 5.A, B, C pripravujú pre žiakov piateho ročníka nasledujúce akcie:

1.     Deň bádania a dedukcie 

Čítať celý článok...

 

Krásna až na smrť

Anorexia a bulímia

Každý z nás je svojím spôsobom krásny...., niekto však pre potrebu byť krásny obetuje priveľa, dokonca niektorých stojí táto túžba to najcennejšie, a to je ich vlastné zdravie.

Čítať celý článok...

 

MARCOVÝ CERTIFIKÁT Z ČÍTANIA

Marcový certifikát z čítania

Tak, ako posledných 11 rokov, aj tento rok sa žiaci 1.stupňa zapojili do 12.ročníka  súťaže Marcový certifikát z čítania. Úlohou každého žiaka bolo čítať doma svoje obľúbené rozprávkové knihy každý deň. Do čitateľskej tabuľky im rodičia zapísali počet prečítaných minút. Na konci mesiaca si minúty spočítali. Najlepšími čitateľmi sa stali:

Čítať celý článok...

 

Sme pripravení!

Programovanie 3D

Skupina žiakov, ktorá navštevuje krúžok Programovanie 3D, sa intenzívne pripravovala na slávnostný zápis našich budúcich prvákov. A môžeme povedať, že prípravu zvládli skvelo! Spoznali programy a svoje vedomosti i techniku z IT Akadémie využili na výrobu číslic 

Čítať celý článok...

 

Celoslovenské kolo

ĎAKUJEME ZA SKVELÉ VÝKONY

Celoslovenské kolo v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko J. C. Hronského sa konalo 29. marca t.r. v Šali a v dvoch vekových kategóriách doň postúpili žiačky našej školy – Lenka Pšeničňaková z III. A a Viktória Karjanská z V. A

Čítať celý článok...

 

Svetový deň vody

Deň vody

Svetový deň vody sme v našej škole oslávili exkurziou na Čistiareň odpadových vôd vo Vranove nad Topľou - Lomnica, kde sa naši deviataci oboznámili so spôsobom čistenia odpadovej vody. Pod vedením Ing. Dobranskej získali cenné informácie o biologicko - mechanickom čistení odpadovej vody v našom meste, pôvode znečistenia vody a práci na jednotlivých častiach prevádzky.

Čítať celý článok...

 

Môj domáci miláčik

Zvierací miláčik v škole

Dňa 27. marca v školskom klube bolo veselo. Takmer každé dieťa má doma svoje obľúbené zvieratko. Čistí klietku, nakupuje krmivo, navštevuje veterinára. Pozná zvyky svojho zvieracieho miláčika, pozná jeho nálady. O svojich skúsenostiach so zvieratami sa deti ŠKD podelili so svojimi rovesníkmi počas jedného dňa.

Čítať celý článok...

 

Chemická olympiáda

Okresné kolo

22.3.2019 sa na našej škole uskutočnil 55. ročník okresného kola chemickej olympiády. Mladí chemici si viedli vynikajúco, popasovali sa s náročnými úlohami a tak všetci zúčastnení úspešne obstáli. Žiakom a učiteľom za reprezentáciu škôl ďakujeme.

Čítať celý článok...

 

Hviezdoslavov Kubín

Okresné kolo

Slnečný prvý jarný deň – 20. marec 2019 bol znásobený dvojakým šťastím. Bol to Medzinárodný deň šťastia , ktorý priniesol šťastie aj našim súťažiacim recitátorom na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína v HZOS vo Vranove n. T.

Čítať celý článok...

 

Zápis do 1.roč.

 

Elektronická prihláška k zápisu do 1. ročníka

Dokumenty k zápisu stiahni tu......

ZŠ Juh