Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

OD TESCO

Plyšové hračky sú rozdané

             Na Valentína sme v obchodnom dome Tesco rozdávali plyšové hračky, ktoré sme vyzbierali v našej škole. Je veľmi príjemné dostávať darčeky, ale dôležité a krajšie je obdarovať niekoho.

Čítať celý článok...

 

Lyžiarsky výcvik

Vernár Studničky

V týždni od 4.2.2019 do8.2.2019 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik pre žiakov siedmeho ročníka.

Čítať celý článok...

 

Šaliansky Maťko

HATTRICK – trojnásobná porcia víťazného umeleckého slova

Povedané športovou terminológiou – skvelý hattrick – trojnásobný víťazný výkon ZŠ Juh v povesťovej súťaži nám osladil januárový štvrtok. Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou zorganizovala vo štvrtok 24. januára 2019

Čítať celý článok...

 

Karneval

Fašiangový karneval

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím karnevalov. A takýto fašiangový karneval nechýbal ani na našej škole.Dňa 25. januára. 2019 sa naša škola premenila na rozprávkové kráľovstvo plnej postavičiek a detských masiek.

Čítať celý článok...

 

Informatické krúžky ožili

Programovanie 3D

Keďže je naša škola partnerom IT Akadémie, pred Vianocami sme získali z tohto projektu robotické stavebnice EV3 a 3D tlačiareň DaVinci. Informatické krúžky určené pre žiakov druhého stupňa teda poriadne ožili.Hravá informatika okrem predchádzajúceho bohatého programu začala s programovaním robotov, ktorých si žiaci zo stavebníc sami postavili. Zatiaľ sa na toto programovanie podujali len chlapci, no veríme, že časom túto krásu objavia aj dievčatá.

Čítať celý článok...

 

LENKA V ŠKOLE NAJLEPŠIA

Šaliansky Maťko

 je už tradične kvalitnou previerkou prednesu slovenských povestí pre deti od druhého po siedmy ročník základnej školy. Južanskí žiaci majú v tejto súťaži výborné renomé dokonca v celoslovenskom meradle. Poďakovanie za to samozrejme patrí aj aktívnym a tvorivým pedagógom, ktorí hľadajú a pripravujú talenty a pestujú tak v deťoch úctu k národným tradíciám.

Čítať celý článok...

 

„Lajkni“ našu záchranárku

Ochranárik 

Lajkni“ našu záchranárku
Ak si aktívny na facebooku, „lajkni“ súťažnú prácu žiačky 3.A Lenky Pšeničňakovej. 
Touto záchranárkou sa zapojila do 6. ročníka výtvarnej súťaže Ochranárik 

Čítať celý článok...

 

Olympiáda v anglickom jazyku

Máme striebro!

V stredu 16. januára nás Lukáš Guman, žiak 9.A, opäť úspešne reprezentoval na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1B si v silnej konkurencii ďalších šikovných angličtinárov vybojoval výborné 2. miesto.

Čítať celý článok...

 

Vianočná besiedka

Posedenie pri stromčeku

Opäť sú tu vianoce a blížiaci sa nový rok. Mnohým z nás sa v mysli vybavia posledné Vianoce či oslavy Nového roka. Možno si v duchu povzdychneme, že tento krásny čas trvá len krátko a preto tento posledný deň v škole deti ŠKD pripravili vianočný program pre žiakov 1.stupňa.

Čítať celý článok...

 

Zápis do 1.roč.

 

Elektronická prihláška k zápisu do 1. ročníka

Dokumenty k zápisu stiahni tu......

ZŠ Juh