Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

Jesenné prázdniny

 

Úrodná Čítačka s písačkou

Literárno-výtvarná regionálna súťaž

Tradičná literárno-výtvarná regionálna súťaž v réžii Hornozemplínskej knižnice vo Vranove n. T. pod názvom Čítačka s písačkou pozná už svojich víťazov, ktorými sú okrem ocenených určite všetci zapojení.

Čítať celý článok...

 

Testovanie 5

Testovanie 5

V stredu 21. novembra 2018 sa uskutoční testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ (T5-2018).

Testovanie je určené žiakom 5. ročníka ZŠ v SR s vyučovacím jazykom slovenským,

Čítať celý článok...

 

Moja rodina – Môj domov

Rodokmeň

Rodina je základná bunka spoločnosti, je základom pre každého človeka, je jeho domovom, istotou, útočiskom a miestom, kde sa môžeme vrátiť aj po prehratých bojoch. Nie nadarmo sa hovorí, 

Čítať celý článok...

 

Rapid šach

Školské majstrovstvá žiakov ZŠ v okrese

Dňa 26.10. 2018  sa Tomáš Demčák  zúčastnil Školských  majstrovstviev okresu v rapid šachu. Po šiestich výhrach a jednej remíze, skončil na striebornej priečke, keď o zlate rozhodli až pomocné body, bohužiaľ v neprospech Tomáša.

Čítať celý článok...

 

SVETOVÝ DEŇ POZDRAVOV

WORLD HELLO DAY

Svetový deň pozdravov, tzv. WORLD HELLO DAY  sa oslavuje od roku 1973. Tento deň vznikol ako reakcia na vojnu medzi Izraelom a Egyptom a poukazuje na význam osobnej komunikácie pre zachovanie mieru, ktorý je dôležitý v rámci domova, komunity, národa a celom svete.

Čítať celý článok...

 

Zdravý životný štýl

ZUMBA

Stačí tancovať a zabávať sa. Ostatné príde samo. Človek si ani neuvedomuje, že športuje a pritom spaľuje tuk, formuje, posilňuje a spevňuje svalstvo. Vďaka dynamickému tempu je preto možné počas jednej hodiny spáliť až tisíc kalórií!

Čítať celý článok...

 

Šarkaniáda

Šarkany pre deti MŠ

Pekné dopoludnie prežili deti MŠ Juh na našej škole a to výrobou šarkanou. Je to už tradíciou, že  v jesenom období nás navštívia predškoláci z MŠ a oboznámia sa s prostredím našej školy.

Čítať celý článok...

 

Deň jabĺka

Červené jabĺčko

Október nám tradične prináša nádielku jabĺčok do našich záhrad.Jablko je symbolom večného zdravia. Bolo už pri vyhnaní Adama a Evy z Raja, objavení gravitácie ale aj rozpútaní Trójskej vojny. 

Čítať celý článok...

 

Zápis do 1.roč.

 

Elektronická prihláška k zápisu do 1. ročníka

Dokumenty k zápisu stiahni tu......

ZŠ Juh