Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

Ovce

Prednáška

Ako nestratiť dieťa vo svete internetu bola téma prednášky, ktorá sa uskutočnila na našej škole dňa 26.2.2019. Táto téma spadajúca do projektu ovce.sk bola smerovaná na žiakov 4. ročníkov. O nové a zaujímavé informácie, 

Čítať celý článok...

 

Zdravá strava

Správna výživa v detstve je predpokladom zdravia v budúcnosti

Dňa 25.2.2019 sa žiaci 7.A a 7.B zúčastnili prednášky o zdravom stravovaní, histórii, základných zásadách zdravej výživy a pozitívnych vplyvoch výživy na zdravie človeka. Lektorkou bola Mgr. Martina Jurčová, ktorej ďakujeme za cenné informácie. 

Čítať celý článok...

 

OD TESCO

Plyšové hračky sú rozdané

             Na Valentína sme v obchodnom dome Tesco rozdávali plyšové hračky, ktoré sme vyzbierali v našej škole. Je veľmi príjemné dostávať darčeky, ale dôležité a krajšie je obdarovať niekoho.

Čítať celý článok...

 

Lyžiarsky výcvik

Vernár Studničky

V týždni od 4.2.2019 do8.2.2019 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik pre žiakov siedmeho ročníka.

Čítať celý článok...

 

Šaliansky Maťko

HATTRICK – trojnásobná porcia víťazného umeleckého slova

Povedané športovou terminológiou – skvelý hattrick – trojnásobný víťazný výkon ZŠ Juh v povesťovej súťaži nám osladil januárový štvrtok. Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou zorganizovala vo štvrtok 24. januára 2019

Čítať celý článok...

 

Karneval

Fašiangový karneval

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím karnevalov. A takýto fašiangový karneval nechýbal ani na našej škole.Dňa 25. januára. 2019 sa naša škola premenila na rozprávkové kráľovstvo plnej postavičiek a detských masiek.

Čítať celý článok...

 

Informatické krúžky ožili

Programovanie 3D

Keďže je naša škola partnerom IT Akadémie, pred Vianocami sme získali z tohto projektu robotické stavebnice EV3 a 3D tlačiareň DaVinci. Informatické krúžky určené pre žiakov druhého stupňa teda poriadne ožili.Hravá informatika okrem predchádzajúceho bohatého programu začala s programovaním robotov, ktorých si žiaci zo stavebníc sami postavili. Zatiaľ sa na toto programovanie podujali len chlapci, no veríme, že časom túto krásu objavia aj dievčatá.

Čítať celý článok...

 

LENKA V ŠKOLE NAJLEPŠIA

Šaliansky Maťko

 je už tradične kvalitnou previerkou prednesu slovenských povestí pre deti od druhého po siedmy ročník základnej školy. Južanskí žiaci majú v tejto súťaži výborné renomé dokonca v celoslovenskom meradle. Poďakovanie za to samozrejme patrí aj aktívnym a tvorivým pedagógom, ktorí hľadajú a pripravujú talenty a pestujú tak v deťoch úctu k národným tradíciám.

Čítať celý článok...

 

„Lajkni“ našu záchranárku

Ochranárik 

Lajkni“ našu záchranárku
Ak si aktívny na facebooku, „lajkni“ súťažnú prácu žiačky 3.A Lenky Pšeničňakovej. 
Touto záchranárkou sa zapojila do 6. ročníka výtvarnej súťaže Ochranárik 

Čítať celý článok...

 

Zápis do 1.roč.

 

Elektronická prihláška k zápisu do 1. ročníka

Dokumenty k zápisu stiahni tu......

ZŠ Juh