Domov

Karanténna stanica

Útulok pre psíkov

V stredu 30.mája sa tri oddelenia ŠKD vybrali do útulku pre opustené zvieratá vo Vranove. Tam sa deti dozvedeli ako sa túlavé zvieratká dostanú až do útulku. Deti si prezreli areál útulku,

 časť pre šteniatka, koterce a výbehy za ohradenou časťou pozemku. Aby deti zvieratká potešili, priniesli im rôzne darčeky, ako konzervy, granule, ale aj pamlsky. To všetko pomôže pracovníkom útulku pri ich činnosti.

Cieľom aktivity bolo zvýšiť zodpovednosť detí pri starostlivosti o svoje domáce zvieratká, ale tiež ich viesť k tomu, aby neboli ľahostajné k osudom túlavých zvierat. Návšteva útulku bola pilotnou aktivitou v rámci pomoci psíkom, ktorá veľkou mierou pomáha pri činnosti útulku a má záujem vychovávať deti tak, aby zvieratká nepovažovali za hračky, ale aby si uvedomili, že ide o živé bytosti.

-j. bednárová-

Share

Posledná úprava (Streda, 30 Máj 2018 17:10)