Domov

Svätojánska noc

22.jún 2018

Svätojánska noc sa spája s letným slnovratom, ktorý je plný rituálov, zvykov, povier a magického tajomna. Doposiaľ zaužívaný zvyk je pálenie vatry nad mestom. Oheň má symbolizovať víťazstvo slnka nad tmou a ak máte odvahu, môžete ho i preskočiť.

Aj keď sa tradícia postupne vytráca, je ešte mnoho miest, kde si Svätojánsku noc pripomínajú. A nebulo tomu inak aj na našej škole. U nás je už tradíciou, že na svätojánsku noc máme vatru, takú netradičnú spojenú s opekačkou, ale ten oheň možno bol trocha čarovný a klobáska o to lepšia. A aby bol večer tajomný pripravili sme pre deti a rodičov aj poklad, ktorý bol ukrytý v podobe rôznych prekážok, ktoré deti museli splniť a tak sa dostať k vytúženému cieľu.

-jb -

Share

Posledná úprava (Nedeľa, 24 Jún 2018 15:45)