Domov

Šarkan vyleť do oblakov

Šarkaniáda

Je tu čas jesenných radovánok, keď prichádzajú deti so šarkanmi, drakmi a všetkým čo vzlietne, keď jesenný vietor zafúka. Ťažko si predstaviť, že by sa šarkany púšťali v zime.

 Šarkany bezpochyby patria k jeseni. Najkrajší šarkan je vyrobený podomácky. Na jeho prípravu nepotrebujeme až tak veľa. Papier, nožnice, špagát, drevené paličky, lepidlo, farbičky a všetko čo nám fantázia prinesie. Veď kedy je fantázie viac ako na jeseň? Krása šarkanov sa zaskvie v plnej paráde. Je sa načo pozerať. A veru tomu nebolo inak ani v ŠKD 3.októbra, kde deti priniesli svojich šarkanov vyrobených práve podomácky spolu so svojimi rodičmi. Ak sa šarkanom trochu nedarilo v lietaní, nevadilo. Nie každý šarkan musí lietať vysoko. Sú šarkany, ktoré lietajú vysoko, iné zas pri zemi. Rovnako ako vtáci. Porota vyhodnotila najkrajších šarkanov a všetky budú zdobiť vestibul našej školy, kde si ich môžete pozrieť. No povedzme si to, nestojí to za to?

Vyhodnotenie:

1.odd. 1.m. Nadzamová Nela, 2.m. Bibka Ngoc, 3.m. Labonoá Sofia,

 2.odd. 1.m Nazam Karin , 2.m. Kožej Jakub, 3.m. Bovan Filip

3.odd. 1.m. Baškovská Peťka, 2.m. Pauko Roland, 3.m. Kuzma Jakub

4. odd. 1.m. Olejníková Nela, 2.m. Jalčová Varvara, 3.m. Junák Jakub

5.odd. 1.m.Bakajsová Alexandra, 2.m. Semková Laura. 3.m. Rákoci Noemi

6.odd. 1.m-.Lehotská Lívia, 2.m. Chovan Kristián, 3.m. Krasuľová Diana

7.odd. 1.m Pšeničňáková Lenka, 2.m. Pastirčák Juraj, 3.m. Baranová Adela

-jana@bednarova-

 

Share

Posledná úprava (Štvrtok, 04 Október 2018 08:42)