Domov ŠKD Živé človeče

Živé človeče

V priestoroch školského dvora nám pribudla hracia plocha na živé človeče. Hrá sa podľa pravidiel známej hry "Človeče nehnevaj sa". Zahrať si môže každý kto má na to chuť. Či sú to žiaci , učitelia, alebo ostatní pracovníci školy. Môže sa hrať v rámci telesnej výchovy, alebo aj iných predmetov, keď je pekné počasie.

Treba si len zohnať hraciu kocku a môže sa súťažiť. Súťažiť môžu triedy, kolektívy, deti v ŠKD. Prajem príjemný zážitok z hry...:P.

 

Pravidlá

Keď padne šestka, musí daný hráč postaviť na svoju štartovaciu pozíciu hracieho poľa svojho hráča zo svojho domčeka (aj v prípade, ak môže urobiť užitočný ťah s iným hráčom). Potom môže znovu hádzať kockou a s daným hráčom postúpiť daný počet polí dopredu. Štartovacie pole sa musí uvoľniť čo najskôr, ako je možné. Ak však hráč nemá v domčeku žiadnu figúrku, postúpi daný počet polí s hráčom podľa svojej voľby vpred. Ak sa pri obehu po hracom poli dostanehráč na pole, ktoré je obsadené hráčom nepriateľa, nepriateľský hráč sa musí vrátiť do domčeku (v pravidlách sa domček nazýva štartovacia pozícia) Vlastný hráč nemôže "zbiť" svojho vlastného hráča a ak je cieľové pole obsadené vlastným hráčom, ťah je nevykonateľný. Ak má hráč v obehu viac hráčov, môže sa rozhodnúť, ktorým potiahne. Hod kockami v jednom kole jedným hráčom nesmie byť rozdelený medzi viac hráčov. Ak nemá hráč na hracom poli žiadného hráča(čo sa na začiatku hry týka každého hráča), hádže v danom kole 3 krát pokým nenasadí svojho hráča do hry a následne sa riadi pravidlami hry.

Share