Domov Archív

Deň Zeme

Čarodejka príroda 

24.4.2013 sme na našej škole slávili „Deň Zeme“ množstvom rôznych aktivít. Všetci žiaci spoznávali zákonitosti prírody v multimediálnom programe „Čarodejka príroda“, ktorý pripravila spoločnosť pre vedu a vzdelávanie Astronyx z Hlohovca.

Žiaci prvého stupňa sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o výcviku psa pod vedením P. Lengvarského a jeho psa. Starší žiaci im prezentovali starostlivosť o domácich miláčikov – škrečkov, korytnačky, zajačikov. Svoje poznatky a pocity mohli preniesť na papier a tak vytvorili veľmi pekné koláže zvierat , záložky do kníh a plagáty.

Žiaci piateho ročníka vyhľadávali motívy prírody v rozprávkach, ľudových piesňach a vtipoch,  lepili z krepového papiera morské organizmy. Šiestaci súťažili v kvíze o prírode a vytvárali predmety z odpadových materiálov. Podobne naši siedmaci stvárnili pozitívne a negatívne vplyvy človeka k prírode maľovaním na plátno. Spolu s ôsmakmi vyčistili školský dvor a vysadili kvitnúce rastliny do črepníkov. O živote rastlín a živočíchov zbierali starší žiaci informácie z kníh, internetu a návštevy múzea. Deviataci mali možnosť vypočítať svoju ekologickú stopu a spoznať priebeh čistenia vôd na  Čistiarni odpadových vôd vo Vranove nad Topľou. Program bol veľmi bohatý, poučný a zaujímavý.

Fotogaléria na FB

 

Share

Posledná úprava (Štvrtok, 02 Máj 2013 08:34)