Domov Archív

Deň sv. Cyrila a sv. Metoda

30.apríl

Rok sv. Cyrila a sv. Metoda si pripomenuli aj učitelia a žiaci našej školy monotematickým dňom v utorok 30. apríla. Príchod solúnskych bratov na Veľkú Moravu bol pred 1 150 rokmi významným medzníkom vývinu nášho jazyka, kultúry, duchovného bohatstva a vzdelanosti.

Spomienkovú mozaiku tvorilo niekoľko rôznorodých aktivít, ktorých sa žiaci zúčastnili - beseda s riaditeľkou Vlastivedného múzea v Hanušovciach dr. Máriou Kotorovou-Jenčovou, populárno-náučné prednášky hovorcu Arcibiskupského úradu v Prešove a vysokoškolského pedagóga dr. Ľubomíra Petríka či pravoslávneho kňaza Mgr. Jána Rusína, tvorivé dielne, z ktorých vzišli vďaka šikovným rukám detí krásne šperky a ozdoby s motívmi Veľkej Moravy, prezentácie sprevádzané umeleckým slovom, spevom i hudobnými motívmi. Vedomostný test bol už len zhrnutím informácií, ktoré sa deti počas celého dňa dozvedeli - a že ich nebolo málo! Najhodnotnejším však bolo zistenie, že fakty neboli len vnímané, ale zostali aj precítené a uložené v detských srdiečkach. 

Fotogaléria na FB .... viac fotiek

Share

Posledná úprava (Štvrtok, 02 Máj 2013 08:54)