Domov Archív

Čajový deň

Ingrediencie proti chrípke

Zima nás prekvapila. Prudké ochladenie nás v týchto dňoch vytrhlo z krásnych slnečných dní babieho leta. Z oblohy sa spustil dážď, ktorý sa môže veľmi rýchlo preniesť do našich dýchacích orgánov (tečie mi z nosa ako z vodovodného kohútika). Akciou v školskej zborovni sme si pripomenuli, ako predchádzať nepríjemným prejavom prechladnutia alebo chrípky,

 a to zvýšeným prísunom vitamínov, antioxidačných látok, ktoré prijímame vo forme zeleniny, ovocia a bylinkových čajov. V zborovni sa vytiahli silné, osvedčené zbrane - zázvorový, bylinkový a zelený čaj s citrónom, medom, škoricou a mandarínky. Žiaci etickej výchovy pripravili pre učiteľov prekvapenie vo forme odkazov, ktorými upozornili na práve prebiehajúci mesiac, október – Mesiac úcty k starším.  

Share

Posledná úprava (Streda, 14 Október 2015 14:41)