Domov Novinky o škole Testovanie 9

Testovanie 9

Testovanie 9

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9-2018 sa uskutoční 21. marca 2018 (streda) z predmetov matemaika, slovenský jazyk a literatúra. Z dôvodu technického zabezpečenia a nerušeného priebehu testovania  poskytuje riaditeľka školy žiakom riaditeľské voľno.

Náhradný termín testovania 9-2018 sa uskutoční 5. apríla 2018 (štvrtok).

Testovanie 9 je určené žiakom 9. ročníka ZŠ v SR s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským, vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením (okrem žiakov s mentálnym postihnutím). Cieľom testovania je:

• získať obraz o výkonoch žiakov pri výstupe z druhého stupňa ZŠ (ISCED 2) a monitorovať úroveň ich pripravenosti na ďalšie štúdium (ISCED 3)
  • porovnať výkony jednotlivých žiakov a škôl
  • poskytnúť školám, riadiacim orgánom a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu o úrovni vedomostí a zručností žiakov v testovaných predmetoch, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania

Bližšie nformácie o Testovaní 9 sú zverejnené na www.nucem.sk.