Domov Archív

Čas premien

Úskalia dospievania

V utorok 24.11.2015 sa uskutočnili na našej škole tri prednášky výchovno-vzdelávacieho programu o dospievaní „Čas premien“. Táto akcia má na našej škole mnohoročnú tradíciu. Prednášky viedla lektorka spoločnosti PROCTER&GAMBLE.

Dievčatá šiesteho ročníka oboznámila s telesnými zmenami v období dospievania. Objasnila im hlavné zásady intímnej hygieny a prevencie gynekologických ochorení. Dievčatá sa v priebehu prednášky mohli na čokoľvek opýtať a na záver dostali propagačné balíčky s hygienickými potrebami.Pre chlapcov siedmeho ročníka bola pripravená téma „ Na štarte k mužnosti“. Chlapci boli oboznámení so zmenami, ktoré prebiehajú v oblasti fyzickej a psychickej. Pani lektorka ich oboznámila i so zásadami správnej hygieny a výživy v tomto období.Žiaci ôsmeho ročníka si vypočuli prednášku na tému „Chlapci z Marsu a dievčatá z Venuše“. Táto prednáška bola zameraná na fyzické, psychické, sociálne aspekty dospievania, vzájomné vzťahy a vhodné sexuálne správanie. Žiaci zistili, aký rozdiel je medzi chlapcami a dievčatami v pozeraní na seba, na svet a na život.

Ing. M.Babjaková

foto na FB

Share

Posledná úprava (Utorok, 16 Február 2016 13:39)