Domov Archív

Šaliansky Maťko

Boli sme opäť výborní

Vo štvrtok 28. januára sa zišli talentovaní recitátori z Vranovského okresu v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove n. T., aby v povestnej, v súčasnosti veľmi populárnej súťaži v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko J. Cígera-Hronského odhalili bohatstvo – skvosty našich starých otcov a materí, a tak utvrdili lásku k rodnej reči, k domovine.

        Tento deň bol úspešný pre žiakov i pedagógov ZŠ Juh. V okresnom kole skvelo zabojovala Danielka Dančová, žiačka IV. A, ktorá si v II. kategórii vyrecitovala prvenstvo a zaslúžený postup do krajského kola. V III. kategórii bol úspešný Lukáš Guman zo VI. A, ktorý obsadil 3. miesto. Všetci účastníci si odniesli diplomy za účasť a výhercovia sa tešili aj hodnotným knihám, ktoré do súťaže venoval M. Gešper, predseda Oblastného výboru MS vo Vranove n. T.

        Víťazom srdečne blahoželáme a Danielke Dančovej prajeme čo najlepší výsledok v krajskom kole v Prešove!

Mgr. Anna Šustová

Share

Posledná úprava (Sobota, 13 Február 2016 19:24)