Domov Archív

Európsky deň 112

112 v Prešove

Dňa 11.2.2016 sa v Slovenskej republike, ako aj v ďalších členských štátoch Európskej únie, uskutočnil Európsky deň 112, ktorý bol zameraný najmä na zvyšovanie povedomia o existencii a fungovaní Európskeho čísla tiesňového volania 112.

Aj žiaci 4.A a 4.C našej školy sa zúčastnili Európskeho dňa 112 na Okresnom úrade v Prešove. Počas programu, ktorý si pre nás pripravili boli prezentované všetky záchranné zložky vrátane Slovenského červeného kríža. Okrem obrazových prezentácií jednotlivých zložiek si žiaci pozreli operačné stredisko Integrovaného záchranného systému, automobilovú techniku záchranárov, polície, hasičov a horskej záchrannej služby. Vyskúšali si ošetrovanie popálenín, zlomenín, dýchanie z úst do úst, masáž srdca, či stabilizovanú polohu.

Dopoludnie bolo pre našich zvedavých žiakov poučné a zaujímavé.

Mgr. L. Kaminská

foto : Mgr. Z. Demčákková

Share

Posledná úprava (Utorok, 16 Február 2016 17:43)