Domov ERASMUS+ Medzinárodné vzdelávacie aktivity - pobyt vo Vranove

Medzinárodné vzdelávacie aktivity - pobyt vo Vranove

BUĎ FIT S DŽUDOM A VOLEJBALOM

Česko-slovenský projekt Erazmus+ pokračoval v dňoch 15. – 20. mája 2016 projektovou návštevou českých partnerov z Bystřice nad Pernštejnem v našej škole a v našom meste. V pondelok ráno sme mohli privítať 25 žiakov a  3 učiteľov a vo veľkej telocvični formou videoprojekcie i krátkej dramatizácie nám priblížili život svojej školy a tiež svoj aktívny tím. 

Ďalšie dni výmenného pobytu sa niesli hlavne v znamení športu – veď sme museli napĺňať heslo projektu: Buď fit! Naši žiaci vysvetľovali českým kamarátom základy volejbalu a džuda a mohli sledovať aj časti bežných tréningov. Nechýbala samozrejme návšteva u pána primátora mesta Vranov nad Topľou a tentoraz sme našich hostí zaviedli aj trochu ďalej – do Košíc, kde sme navštívili  Steellpark. Štvrtok bol opäť dobrodružný – boli sme v Juskovej Voli na náučnom chodníku Bučí Laz, potom sme zašli do školy v prírode na guláš a opekačku, nuž a niektorí sa dali zlákať aj k obrazovkám na hokejové majstrovstvá sveta. Päť dní ubehlo ako voda a už tu bol piatok – deň rozlúčky, lebo našich priateľov čakala ozaj dlhá cesta. Lúčenie bolo ako vždy smutné, ale vieme, že sa môžeme tešiť na ďalšie stretnutia a aktivity v rámci projektu.

P. Ihnátová, V. Kosturová

Harmonogram - týždenný plán práce

 

 

Share

Posledná úprava (Piatok, 03 Marec 2017 09:21)