Domov ERASMUS+ Medzinárodný výmenný pobyt vo Vranove

Medzinárodný výmenný pobyt vo Vranove

NA  JUHU  JE  HESLOM  BUĎ  FIT 

Od nedele 27. 11. do piatka 2. 12. 2016 sa uskutočnil ďalší výmenný pobyt 25 českých žiakov v sprievode 3 pedagógov v rámci projektu Erasmus+ pod názvom Buď fit v ZŠ Juh 1054 vo Vranove n. T. Trojročná spolupráca škôl je v súčasnosti približne vo svojej polovici a realizácia naplánovaných  športovo-spoločenských aktivít prináša  najmä zúčastneným žiakom pekné zážitky.


Počas pobytu vo Vranove sa naši českí priatelia nielen znovu zdokonaľovali v športoch, ktoré sú pre ZŠ Juh typické – džudo a volejbal, ale hostitelia pre nich pripravili aj niekoľko zaujímavých návštev a výletov.

Harmonogram - Týždenný plán práce

Po úvodnej prezentácii českej školy a jej zástupcov v južanskej telocvični  boli náplňou úvodného dňa pobytu práve volejbal, džudo a večerný relax v bazéne. Okrem každodenného priateľského súperenia slovenských a českých detí v pretlakovej a džudo hale (pridali sa i florbal, stolný tenis či zumba) strávili partneri príjemné chvíle na prijatí u primátora mesta, určite sa všetkým páčil tiež  celodenný výlet do prešovského Solivaru a Vlastivedného múzea v Hanušovciach n. T., trochu dobrodružstva zažili na lezeckej stene vo vranovskom CVČ a oddychovou samozrejmosťou boli prechádzky po Vranove či jednoducho len potulky po areáli školy.

Výsledkom partnerskej  činorodosti bude v závere projektu spracovanie Kroniky   športu a Knihy športov, na ktorých už teraz žiaci v spolupráci s učiteľmi aktívne pracujú, ale dôležitým momentom celého úsilia oboch strán zostáva najmä zdôrazňovanie potreby fyzickej zdatnosti  a smerovanie k zdravému životnému štýlu mladých ľudí. -ana-

Harmonogram - Týždenný plán práce

Fotogaléria na FB

Foto na FB - 432 fotiek
Share

Posledná úprava (Piatok, 03 Marec 2017 19:39)