Domov Novinky o škole Okresné kolo HK

Okresné kolo HK

JARNÁ ŽATVA RECITÁTOROV

Dve prvé miesta (a postup do krajského kola), jedna druhá priečka a jedno čestné uznanie - to bola tohtoročná zaslúžená žatva južanských recitátorov v okresnom kole dlhoročnej súťaže v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín

vo štvrtok 30. marca. Účastníci tejto obľúbenej, kvalitne obsadenej prehliadky a najmä odborná porota mohli sledovať víťazné "ťaženie" Saše Janovej (IX. A) s príbehom O. Wildea Slávik a ruža a Zuzky Konkoľovej zo VI. B s Rúfusovou Kytičkou jahôd. Skvelé výkony budú môcť dievčatá zopakovať koncom apríla na krajskej úrovni. Druhé miesto v II. kategórii vybojovala s prozaickým textom G. Futovej Danielka Dančová z V. A. Medzi najmladšími recitátormi získal pozornosť poroty Timotej Sidor zo IV. A a odniesol si za svoj výkon čestné uznanie. Okrem srdečného blahoželania oceneným žiakom treba vysloviť poďakovanie  Mgr. A. Šustovej a Mgr. K. Brecikovej za prípravu a odborné vedenie našich mladých talentov.

-ana-

Share