Domov Podujatia Zážitkové vyučovanie

Zážitkové vyučovanie

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Chemická show

Chémia je všetko vôkol nás. Stačí sa iba rozhliadnuť a pochopiť...

Presvedčili sa o tom aj  žiaci našej školy. V rámci zážitkového vyučovania sa  dňa 19.4.2017 žiaci 2.- 9.  ročníka našej školy zúčastnili interaktívneho predstavenia „Chemická show“. Sledovali vznik červenej „slonej peny“, roztoku meniaceho farby ako chameleón, výbuch balónov s plynom vodíkom, chemickú sopku a ďalšie pokusy.

 Medzi pokusmi si žiaci otestovali svoje vedomosti z chémie. Tí najaktívnejší sa na chvíľu stali účinkujúcimi a sami si odskúšali tečúci chemický piesok, vyrobili farebný sliz, otestovali „guličky“ meniace svoju veľkosť a farbu v závislosti od roztoku do ktorého ich vložíme. Chémia bola žiakom prezentovaná zábavnou formou. Po zhliadnutí show žiaci zistili, že chémia nemusí byť nudná, a že je dobré k štúdiu chémie pristupovať zodpovednejšie, nakoľko len po poznaní chemických látok a ich vlastností je možné vyskúšať si rôzne experimenty.

-Ing. Babjaková Mária-

Share