Domov Podujatia Krakow, Oswiecim, Wieliczka

Krakow, Oswiecim, Wieliczka

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Exkurzia

"Krakow, Oswiecim, Wieliczka". Táto známa trojica lokalít sa už tradične navštevuje koncom mája v rámci záverečného výletu pre žiakov 9. ročníka. V tomto školskom roku sa tejto návštevy Poľska opäť zúčastnili žiaci 9.A, 9.B a 9.C v dňoch 17.- 19.5.

Exkurzia bola zameraná na mesto Krakov a jeho okolie. Žiaci tak spoznávali kultúrno-historické pamiatky centra mesta i miestny kolorit poľského národa. Najočakávanejšou zastávkou v rámci exkurzie bolo pre žiakov azda pietne miesto II. svetovej vojny - koncentračný tábor Auschwitz I a Auschwitz II v Osvienčime. Aj pri tejto lokalite sa osvedčilo staré známe "raz vidieť je lepšie ako viackrát počuť". Žiaci si tak okrem historických poznatkov od sprievodcu odniesli aj súkromnú skúsenosť s ľudskou krutosťou našej minulosti. "Bonbónikom"  v závere exkurzie bola návšteva podzemného múzea soľnej bane vo Wieličke. V hĺbke 135 m mali žiaci možnosť okúsiť atmosféru baníckeho povolania a života bez denného svetla. Cestou domov nás čakala posledná zastávka kostola Božieho milosrdenstva v časti Lagiewniki.  

Pekné počasie, príjemní miestni ľudia a samotný "génius loci" navštívených miest zanechal bohaté spomienky vo všetkých z nás. "Dziękuję bardzo Polska za wszystko"

 -Mgr.Ľ.Exenbergerová-

Share