Domov ŠKD Svätojánska noc

Svätojánska noc

Aj na JUHU horela vatra.

Svätojánska noc sa spája s letným slnovratom, ktorý je plný rituálov, zvykov, povier a magického tajomna. Doposiaľ zaužívaný zvyk je pálenie vatry nad mestom.

       Aj keď sa tradícia postupne vytráca, je ešte mnoho miest, kde si Svätojánsku noc pripomínajú. A nebolo tomu inak ani na našej škole v piatok 23. júna 2017.  U nás je už tradíciou, že na svätojánsku noc máme vatru, takú netradičnú spojenú s opekačkou, ale oheň bol trocha čarovný a klobáska o to lepšia. A aby bol večer tajomný pripravili sme pre deti a rodičov aj poklad, ktorý bol ukrytý v podobe rôznych prekážok, ktoré deti museli splniť a tak sa dostať k vytúženému cieľu. V tento deň nám počasie neprialo. Poobede sa prehnala búrka nad naším mestom, ale my sme mali pripravenú aj mokrú variantu a tak sme sa presunuli do telocvične, kde deti plnili úlohy. Za každú splnenú úlohu dostali odmenu. Prvá spočívala v hode loptičkou na šaša a odmena lízatko. Druhá trochu náročnejšia, hokejkou prejsť po vyznačenej trase a odmena svietiaci náramok. Netradičná bola trocha tretia úloha „TREASURE CHEST”, kde deti hľadali kľúčik vo vedierku, v ktorom sa nachádzali zbytky od obeda. Za takto získaný kľúčik deti dostal lístok, ktorý im dopomohol k tombole.  Po splnení úloh k nám prišiel ujo ĽUBO s animačným programom a tak trochu potešil naše deti a to približne do 20,00 hod. Medzi tým sa počasie umúdrilo, obloha sa vyjasnila a pripravila sa svätojánska vatra. Po skončení programu začala opekačka. Rodičia opekali, chlapci zahrali futbal a nechýbala dobrá zábava, tombola pre deti a diskotéka. Rodičov sme poslali domov a deti  uložili v džutistickej hale na noc. Pre deti ešte bola pripravená nočná hra o hľadaní pokladu a potom už  spánok do skorých ranných hodín.

       Dúfam, že každý si našiel niečo čo si odniesol z tohto zaujímavého večera a toto stretnutie prinieslo spoznávanie sa rodičov inak, ako na rodičovskom združení
 a „Svätojánska noc“ naozaj bola čarovná a magická pre všetkých zúčastnených.Share

Posledná úprava (Nedeľa, 11 Február 2018 17:03)