Domov Podujatia Zatváranie brány archeoparku

Zatváranie brány archeoparku

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Šiestaci spoznávali minulosť v archeoparku

V rámci akcie „Zatváranie brány archeoparku“ sa v piatok 20. 10. 2017 zúčastnili  žiaci 6. ročníka exkurzie do Hanušovského vlastivedného múzea. Vo vonkajšom priestranstve vlastivedného múzea, v tzv. archeoparku,

mali žiaci našej školy možnosť doslova vstúpiť do čias minulých. Žiaci si mohli nielen prezrieť rekonštrukcie obydlí a nástrojov z najstarších dôb (pravek, raný stredovek), ale na pár hodín byť takpovediac súčasťou života našich prapredkov. Súčasťou akcie archeoparku boli totiž aj aktivity zamestnancov múzea, ktoré zahŕňali prezentovanie tradičného spôsobu života – od pečenia chleba v hlinenej peci, cez výrobu hlinených a drôtených výrobkov, tkanie a vypaľovanie korálikov, až k streľbe z luku – s aktívnou  participáciou našich žiakov. Žiaci 6. ročníka tak mali v piatok jedinečnú príležitosť na vlastnej koži zažiť to, čo v teoretickej rovine poznávajú na hodinách dejepisu.         

Mgr. Matúš Demeter

 


Share