Domov ERASMUS+ Idea olympijských a paralympijských hier

Idea olympijských a paralympijských hier

Projektový deň

Od konca letnej olympiády v Brazílii prešiel rok, ešte tri mesiace si počkáme na súťaže Zimných olympijských hier v Južnej Kórei. Napriek tomu športové dianie na zemeguli neustáva a nie je len záležitosťou vrcholových reprezentantov. Nemusíme byť všetci skvelí športovci, aby sme vedeli, že myslenie je pohyb a bez každodenných fyzických aktivít sa náš životný štýl neuberá správnym smerom.

        Rovnakú myšlienku propaguje trojročný projekt partnerov zo Základnej školy, Juh 1054, Vranov n. T. a Základnej školy Nádražní v Bystřici nad Pernštejnem pod názvom Buď fit, ktorý sa zameriava práve na úsilie vrátiť pohyb do nášho režimu dňa. Jednou z najkomplexnejších aktivít v rámci projektu boli dva dni aktívneho športu 26. a 27. októbra t. r., ktoré jeho južanskí organizátori nazvali Olympijské hry ZŠ Juh 1054 vo Vranove n. T. a boli dôkazom, že ani v olympijskom medziobdobí nezabúdajú na múdrosť filozofie starovekého Grécka – formovanie ducha i tela rovnakou mierou, teda na snahu o dosiahnutie harmonického ideálu kalokagatie. 

        Celoškolská olympiáda skutočne inšpirovala formou vrcholového športového podujatia: začala sa slávnostným otváracím ceremoniálom, kde nechýbal nástup súťažiacich tímov (jednotlivých ročníkov a tried) vo farbách olympijských kruhov, príhovory, prezentácia olympijských myšlienok, zapálenie olympijského ohňa či sľub športovcov. Potom už sa žiaci s vervou pustili do športového zápolenia v stanovených disciplínach: beh v T-teste, trojskok do diaľky, hod basketbalovou loptou, tridsaťsekundový sed – ľah a nezabudlo sa ani na paralympionikov, ktorí sú príkladom toho, aká silná a účinná je vôľa človeka v boji proti nepriazni osudu. Každá paralympiáda je zo strany postihnutých športovcov ďalšou vynikajúcou reprezentáciou našej krajiny, ale predovšetkým je príkladom optimistického pohľadu na dar života. Aké neľahké je popasovať sa s hendikepom, dokázala disciplína slalomu s fúrikom pomocou navádzača. Južanské deti s chuťou zvládali úlohy na každom stanovišti a o to lepšie sa im neskôr pracovalo na návrhoch olympijskej vlajky.

        V piatok sa záverečný ceremoniál a ukončenie olympiády nieslo v duchu hodnotení, vyhlasovaní výsledkov, ale hlavne povzbudení do ďalších snáh o to rýchlejšie, vyššie a silnejšie. A hoci sme všetci výborní, určite môžeme byť vždy ešte lepší.  ,

-ana-

Vyhodnotenie – Olympijské a paraolympijské hry

Chlapci                                                       dievčatá

1.ročník

1.miesto Meňky Timotej 1.B                  1. miesto Jevčáková Sára 1.B

2.miesto Tutko Martin 1.C                     2. miesto Jacková Patrícia 1.C

3.miesto Rozkoš Matej 1.A                    3. miesto Olejníková Nella 1.A

2.ročník

1.miesto Tkáč Jakub 2.B                      1. miesto Baranová Adela 2.A

2. miesto Kvočák Kristán 2.C                2. miesto Kovaľová Olívia 2.A

3. miesto Varga Samuel 2.B                  3. miesto Pšeničňáková Lenka 2.A

3.ročník

1.miesto Takáč Samuel 3.C               1. miesto Sotáková Zuzana 3.A

2. miesto Guľák Oliver 3.C                 2. miesto Kozáková Martina 3.A

3. miesto Mihalisko Martin 3.A           3. miesto Danková Vanesa 3.C

4.ročník

1.miesto Labo Adam 4.C                    1. miesto Valčová Sandra 4.C

2. miesto Kozák Daniel 4.A                 2. miesto Kvočáková Diana 4.

3. miesto Tutko Tomáš 4.B                 3. miesto Dzurňáková Stela 4.B

5.ročník

1.miesto Kvaka Patrik                        1. miesto Adamová Ester

2. miesto Titko Simon                         2. miesto Fialová Barbora                  

3. miesto Petruš Šimon                      3. miesto Bakajsová Ema

6.ročník

1.miesto Skliňár Timotej                   1. miesto Titková Sára

2. miesto Titko Timotej                      2. miesto Vargová Lívia                  

3. miesto Berta Dejan                       3. miesto Sabová Skarlet

7.ročník

1.miesto Jenčko Daniel                        1. miesto Krídlová Kristína

2. miesto Ungrady Marek                     2. miesto Vasiľová Veronika                

3. miesto Humeník Jakub                    3. miesto Albertová Nikola

8.ročník

1.miesto Bombár Erik                           1. miesto Adamová Ester

2. miesto Gúrtler Alexander                 2. miesto Fialová Barbora                  

3. miesto Demčák Tomáš                    3. miesto Bakajsová Ema

9.ročník

1.miesto Varga Jakub                           1. miesto Truhlíková Slávka

2. miesto Janok Rastislav                     2. miesto Hakošová Ema                

3. miesto Rákoš Ján Pavol                   3. miesto Dargajová Sára

Share

Posledná úprava (Nedeľa, 11 Február 2018 17:05)

 

Phoca Facebook Comments