Domov Podujatia Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína – II. stupeň

Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína – II. stupeň

Užívateľské hodnotenie: / 2
SlabéDobré 

CHCÚ A VEDIA

Vo štvrtok 15. marca privítala školská knižnica vo svojich komorných priestoroch vyše 60 recitátorov z ročníkov na druhom stupni. Počet detí i úroveň ich  prednesu dokázali, že vzťah žiakov k umeleckému slovu je stále živý; dievčatá a chlapci recitovať chcú a vedia. Porota zložená z učiteľov slovenského jazyka a literatúry napokon vyhlásila tieto výsledky:


II. kategória (žiaci 5. a 6. ročníka)

Poézia

1.      Kristián Mihalenko, V. C

2.      Alžbeta Smandrová, VI. C

3.      Filip Hric, VI. A

Próza

1.      Daniela Dančová, VI. A

2.      Timea Tokárová, V. B

Lívia Pančíková, VI. A

3.      Martin Boglarský, V. A

Sara Titková, VI. C

 

III. kategória (žiaci 7. – 9. ročníka)

Poézia

1.      Zuzana Konkoľová, VII. B

2.      Alexandra Ďuríková, VIII. B

Terézia Turcovská, IX. B

3.      Daniela Papcunová, VII. A

Zuzana Novotná, IX. A

Próza

1.      Slávka Porvažníková, IX. B

2.      Sofia Jacková, VIII. B

3.      Ivana Durkošová, VIII. B

Víťazmi sa stali všetci účastníci školského kola – veď premôcť trému a súperiť s takým množstvom výborných konkurentov je pre každého určite veľké osobné víťazstvo. Blahoželáme recitátorom, ktorí obsadili prvé miesta, pretože nás budú v pondelok 26. marca reprezentovať v okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína. Budeme im držať palce!

-ana-

Share