Domov Podujatia Veľká noc

Veľká noc

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Veľkonočné syboly

Aj žiaci v ZŠ JUH si pripomínajú veľkonočné sviatky priamou účasťou na príprave veľkonočných symbolov. Všetci žiaci na 1. stupni si vymaľovali a ozdobili rôznymi technikami polystyrénové alebo vyfúknuté vajíčko – kraslicu,

 ktoré potom poukladali do pekne vyzdobeného košíka. Každá trieda si vyzdobila svoj jarný alebo veľkonočný veniec. A napokon každá trieda skrášlila nadrozmerné veľkonočné vajíčko vyrezané z kartónu. Všetci žiaci aj so svojimi pani učiteľkami sa týchto úloh zhostili veľmi dobre a za svoje triedy poodovzdávali krásne, nápadité a zaujímavé výtvory, ktorými prispeli do celkovej výstavy pod názvom: Veľkonočná kraslica. Navštívila nás aj pani Hittmárová z HZOS a na tvorivých dielňach nám bližšie ukázala maľovanie kraslíc temperami. Zručnosť, ale aj svoju fantáziu si žiaci precvičili i v pracovných listoch, kde najprv robili presný prepis kraslice a potom vymýšľali svoje vzory. No a nechýbala ani zábava pri zhotovovaní a obliekaní našej Moreny.

- Mgr. L Kocáková -

 

Share