Domov Novinky o škole Kalokagatia 2018

Kalokagatia 2018

Vicemajstri Slovenska vo volejbale základných škôl

Kalokagatia 2018 je olympiáda detí a mládeže, ktorá  konala v dňoch 20.-21.júna 2018 v Trnave. Tejto súťaže sme sa zúčastnili aj my, žiaci ZŠ Juh 1054, ako víťazi krajského kola vo volejbale žiakov základných škôl.

    Vylosovanie turnaja nebolo priaznivé. Ihneď v prvom zápase sme narazili na najťažšieho súpera a ako sa neskôr ukázalo aj celkového víťaza – družstvo Púchova. Aj keď sme zápas mali veľmi dobre rozohraný a celý čas sme viedli, nepodarilo sa nám ho dotiahnuť do víťazného konca. Po prvom prehratom zápase s Púchovom sme vyhrali nad Bratislavou, Komárnom a postúpili do semifinále, kde sa nám podarilo vyhrať nad Strážskym. Vo finále sme sa opäť stretli s favorizovaným Púchovom, nad ktorým sa nám opäť nepodarilo vyhrať. O kvalite nášho družstva svedčí to, že kapitán nášho družstva Daniel Jevčák bol vyhlásený za najlepšieho nahrávača celého turnaja. Chlapcom veľmi pekne ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a nášho mesta.

-Mgr.Ľ.Soták -

 

O úspech sa zaslúžili: dolný rad zľava: Branislav Božik, Matúš Lajoš, Marek Migaľ, Maroš Piatak, Richard Baník, horný rad: Ľuboslav Soták- tréner, Jakub Varga, Stanislav Kozák, František Capko, Daniel Jevčák – kapitán družstva, Samuel Bognár, Matúš Banďoš, Vladimír Jenčko - tréner

 

Daniel Jevčák – najlepší nahrávač turnaja Share