Domov Podujatia Noc výskumníkov

Noc výskumníkov

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Raj pre mladých vedátorov

Naši ôsmaci sa 28.9.2018 zúčastnili na 12. ročníku  festivalu vedy a techniky  v OC Atrium Optima v Košiciach. Tento festival vedy sa paralelne koná v 24 štátoch Európy s cieľom priblížiť verejnosti výskumníkov ako „obyčajných ľudí“ s neobyčajným povolaním.

 Odborníci v rôznych oblastiach dokazujú mládeži, že veda je aj zábavná a vôbec nemusí byť len ťažká a nudná. Žiaci  videli ukážky vedeckých pokusov, zaujímavých exponátov a výsledkov práce vedcov z oblasti fyziky, chémie, matematiky, techniky, spoločensko-humanitných a biologických vied. Čakalo ich 66 vedeckých stánkov - Laboratórium Dr. Skúmavku, Vyrob si žabí sliz,  Čarovná chémia, Ako išlo vajce na vandrovku, Život a cestovanie vo vesmíre, Čarovný svet magnetov, DNA a my, Robot – tvoj kamarát, Tajomný svet neurónov, Čo nám tečie z kohútika, Voda v pôde, Zmrzlina na počkanie, Vákuové dobrodružstvo, Supravodivosť a nízke teploty, Stopy neviditeľného, Experimentálna fyzika, Baktérie v životnom prostredí, Ečka v potravinách, S ďalekohľadom na cestách, Ako v sebe objaviť vedca.... Žiaci mohli hľadať priateľské laktobacily, zoznámiť sa s tajomným svetom neurónov, zmerať si parametre srdca,  odskúšať podanie prvej pomoci a resuscitácie, zisťovať význam plazov pre ľudstvo a robiť rôzne pokusy.

Verím, že tieto aktivity a zážitky vzbudili v deťoch zvedavosť, kreativitu, a túžbu po vzdelaní. 

Ing. Mária Babjaková

 

Share