Domov Podujatia Úrodná Čítačka s písačkou

Úrodná Čítačka s písačkou

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Literárno-výtvarná regionálna súťaž

Tradičná literárno-výtvarná regionálna súťaž v réžii Hornozemplínskej knižnice vo Vranove n. T. pod názvom Čítačka s písačkou pozná už svojich víťazov, ktorými sú okrem ocenených určite všetci zapojení.

Žiaci základných škôl sa v jednotlivých kategóriách uchádzajú „o priazeň“ porotkyne poeticko-prozaických dielok – spisovateľky Alžbety Verešpejovej a vo výtvarnej časti súťaže ich tento rok hodnotil ilustrátor Miroslav Regitko. Práce detí z našej školy bývajú často hodnotené ako jedny z najlepších a tak sa stalo i v piatok 26. októbra. V I. kategórii (1. – 3. ročník) prózy si prvé miesto vypísala Olívia Kovaľová z III. A, v prozaickej II. kategórii (4. – 6. ročník) zvíťazila Lenka Hardoňová zo VII. C pred druhým Timotejom Sidorom zo VI. C. V najstaršej kategórii prózy (7. – 9. ročník) bola strieborná Ivana Durkošová z IX. B pred treťou, dnes už stredoškoláčkou Emou Hakošovou. Krásna žatva! A to ešte nie je všetko: v najmladšej kategórii poézie získala druhé miesto Natália Vnoučková z III. A. Skutočne vynikajúce obsadenie a skvelá reprezentácia školy! Nech ich literatúra aj naďalej baví a zamestnáva! Blahoželáme!

Víťazné práce ......................

-ana-

Share