Domov Podujatia DOBRÍ SLOVOM I PÍSMOM

DOBRÍ SLOVOM I PÍSMOM

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Školské kolo zo SJaL

Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v stredu 14. novembra absolvovalo 21 žiakov 8. a 9. ročníka, ktorí si zmerali sily už tradične v troch disciplínach: vyriešenie 25 testových úloh, práca s textom – štylistika a rétorické vystúpenie pred porotou, 

ktoré je vždy vrcholným finále pre desať najlepších. Učitelia SJaL po záverečných slovách a spočítaní bodov mohli konštatovať, že úroveň vedomostí vybraných žiakov je napriek nepriazni doby stále dobrá – vládnu slovom i písmom svojmu rodnému jazyku. Prvenstvo tento rok patrí žiakovi IX. A Lukášovi Gumanovi, ktorý zvíťazil pred druhým Tomášom Demčákom z IX. C a treťou Ivanou Durkošovou z IX. B. Všetkým srdečne blahoželáme a víťazovi budeme držať palce 28. novembra, keď ukáže svoje kvality v okresnom kole.

-ana-

 

Share