Domov Podujatia Informatické krúžky ožili

Informatické krúžky ožili

Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

Programovanie 3D

Keďže je naša škola partnerom IT Akadémie, pred Vianocami sme získali z tohto projektu robotické stavebnice EV3 a 3D tlačiareň DaVinci. Informatické krúžky určené pre žiakov druhého stupňa teda poriadne ožili.Hravá informatika okrem predchádzajúceho bohatého programu začala s programovaním robotov, ktorých si žiaci zo stavebníc sami postavili. Zatiaľ sa na toto programovanie podujali len chlapci, no veríme, že časom túto krásu objavia aj dievčatá.

Druhý informatický krúžok Programovanie 3D sa intenzívne venuje programom, v ktorých si žiaci môžu vytvárať rôzne 3D objekty. Vďaka novej tlačiarni tieto navrhnuté objekty už môžu ožiť a žiaci tak vidia hmatateľné výsledky svojej práce.

Tešíme sa z týchto možností a veríme, že veľké nadšenie žiakov prerastie do dlhodobej snahy vzdelávať sa v týchto informatických oblastach.

Mgr. Jakub Sabol, RNDr. Marcela Fedorová 

Share