Domov Podujatia Zlato pre chlapcov

Zlato pre chlapcov

Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

Stolný tenis

V stredu 27.02.2019 sa v priestoroch ZŠ Spišská Stará Ves uskutočnilo Krajské kolo v stolnom tenise žiakov ZŠ. Turnaja sa zúčastnilo 11 družstiev z celého Prešovského kraja.

Tímy boli na základe nasadenia z ročníka 2017/2018 rozdelené do základných skupín A, B a C. V skupine A na seba narazili hráči z Bardejova, Bukoviec, Humenného a Svidníka. Skupinu B tvorili Vranov nad Topľou, Prešov, Poprad a Haligovce. Skupina C, ktorá bola trojčlenná, spojila družstvá z Kežmarku, Sabinova a zo Sniny.

Víťazi skupín – Humenné, Vranov nad Topľou a Kežmarok – sa stretli vo finálovej skupine. Družstvá, ktoré obsadili v skupinách druhé, tretie resp. štvrté miesta mali možnosť hrať o umiestnenie, ale nakoľko ju nevyužili obsadili nasledovné poradie.

Delené 10. miesto patrí hráčom z Bardejova a Popradu. Siedme miesto si podelili Bukovce, Prešov a Sabinov a konečné, i keď delené 4. miesto obsadili Svidník, Haligovce a Snina.

Vo finálovej skupine si najskôr poradilo Humenné z Kežmarkom 4:2, aby následné Humenné podľahlo našim chlapcom z Vranova 0:4. Na záver zdolali hráči zo Základnej školy Juh z Vranova nad Topľou aj Kežmarok 4:1, čím získali titul majstrov Prešovského kraja v školskom roku 2018/2019. Humennému patrí 2. miesto a bronzovú pozíciu získali hráči Kežmarku.

Víťazom gratulujeme a držíme palce na celoslovenskom kole žiakov ZŠ v Topoľčanoch.

 

Školu reprezentovali Matej Tkáč, Jakub Tkáč, Juraj Pavolko a Daniel Alexander Jenčko.

- PaedDr. V. Jenčko -

Share