Domov Podujatia Chemická olympiáda

Chemická olympiáda

Užívateľské hodnotenie: / 3
SlabéDobré 

Okresné kolo

22.3.2019 sa na našej škole uskutočnil 55. ročník okresného kola chemickej olympiády. Mladí chemici si viedli vynikajúco, popasovali sa s náročnými úlohami a tak všetci zúčastnení úspešne obstáli. Žiakom a učiteľom za reprezentáciu škôl ďakujeme.

1. miesto Pavolko Juraj, ZŠ Juh,   93 bodov,   pripravovala Ing. Babjaková Mária

2. miesto Mattová Dominika, ZŠ Sídlisko II., 91 bodov, pripravovala Mgr. Vojtková Mária

3. miesto Štefanko Vladimír, ZŠ Bystré, 90,5 bodov, pripravovala Mgr. Virbová Jelena

4. miesto Durkošová Ivana, ZŠ Juh, 90 bodov, pripravovala Ing. Babjaková Mária

 (Výsledková listina je uvedená v prílohe.).... 

Periodická tabuľka chemických prvkov oslavuje v tomto roku 150 rokov.  Periodický zákon a základy Periodickej tabuľky chemických prvkov sú unikátne prostriedky umožňujúce vedcom predpovedať existenciu a vlastnosti hmoty na Zemi, ako aj vo vesmíre. Pred 150 rokmi ich nezávisle na sebe sformulovali D. I. Mendelejev a L. Mayer. Valné zhromaždenie OSN a UNESCO vyhlásili rok 2019 za Medzinárodný rok Periodickej tabuľky chemických prvkov.

Napísala: Ing. Mária Babjaková

Share