Domov Podujatia Krásna až na smrť

Krásna až na smrť

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Anorexia a bulímia

Každý z nás je svojím spôsobom krásny...., niekto však pre potrebu byť krásny obetuje priveľa, dokonca niektorých stojí táto túžba to najcennejšie, a to je ich vlastné zdravie.

Poruchy príjmu potravy sú obrovským problémom a strašiakom, ktorý sa týka množstva mladých ľudí, a to hlavne dievčat. Tento problém bol hlavnou témou prednášky Mgr. Jurčovej pod názvom: Krásna až na smrť, v ktorej Mgr. Jurčová oboznámila dievčatá 8. ročníka s anorexiou a bulímiou a ďalšími poruchami príjmu potravy. Spomenula množstvo zaujímavých a užitočných informácií, aby žiačkam pripomenula, že na spustenie poruchy príjmu potravy môže stačiť obyčajná hlúpa veta “Si tučná“. Toto ochorenie má potom fatálne následky pre celú rodinu obete a môže sa skončiť i smrťou. Dúfajme, že pre dievčatá bola prednáška prínosná a pred týmto „strašiakom“ ich dôrazne varovala.

Mgr. A. Sotáková

Share