Domov Podujatia Krakov, Vielička a Osvienčim

Krakov, Vielička a Osvienčim

Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

Exkurzia Poľsko

Žiaci 9.ročníka sa v dňoch 16.-18. apríla zúčastnili exkurzie v Poľsku.

Prvý deň si pozreli dominanty kráľovského mesta Krakov – zámok Wawel, hlavné námestie s Mariánskou bazilikou a Jagelovskú univerzitu, kde študoval napr. sv. Ján Pavol II. alebo Mikuláš Kopernik.

Druhý deň bol venovaný soľnej bani vo Vieličke, ktorá patrí k najnavštevovanejším baniam na svete. Dostali sa postupne až do hĺbky 101 metrov kde v kaplnke sv. Kingy mohli obdivovať vytesané fresky a sochy známych osobností. Počas prehliadky si niektorí mohli aj na vlastnej koži, respektíve na jazyku vyskúšať či je to naozaj soľ na stenách bane J. Pri ceste nahor zažili adrenalínovú jazdu pôvodným baníckym výťahom.

Posledný deň navštívili najväčší koncentračný tábor Osvienčim. Na vlastné oči videli smutné svedectvo genocídy. Z jednotlivých miestností, ktorými prechádzali sálala úzkosť a nepredstaviteľná hrôza. Mohli si uvedomiť aké šťastie má naša generácia a že niekedy riešime úplné malichernosti.

- Mgr. R. Uriga -

Share