Domov Podujatia MAMUT 2019

MAMUT 2019

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Matematická súťaž

V piatok 31. 5. 2019 sa v Košiciach na ZŠ M. Lechkého uskutočnil už 19. ročník matematickej súťaže MAMUT. Aj tento rok sa súťaže zúčastnili vybraní žiaci šiesteho ročníka našej školy (P. Slivková, P. Bezek, S. Titko, J. Iľková, S. Ivanová) a pod spoločným názvom - „Veľká päťka“

 - si zmerali svoje matematické schopnosti s vyše 200 účastníkmi.  Súťaž prebiehala pod holým nebom, v areály školy, a kombinovala intelektuálne a (sčasti) športové aktivity v rozmedzí 120 minút.  Jednotlivé skupinky pracovali ako kolektívne tak aj individuálne, a  podľa vlastného uváženia (a stratégie) si vyberali buď ľahké, stredne ťažké, alebo ťažké úlohy. Aj napriek obrovskému zanieteniu a snahe sa nám žiaľ nepodarilo dosiahnuť vytúžené umiestnenie. No napokon táto súťaž – ako asi každá súťaž - nemala byť iba o víťazoch a porazených, ale aj o získavaní nových skúseností a podnetom k neustálemu sa zlepšovaniu.

-md-

Share