Domov Podujatia

Podujatia

Slávik Slovenska

26.ročník

Ako každý rok na našej škole sa uskutočnilo školské kolo 26. ročníka súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2016. Zazneli krásne ľudové piesne v prevedení malých, ale aj väčších nadaných prváčikov. Víťazi šk. kôl postúpia na okresné kolo, ktoré sa uskutoční v máji.

Umiestnenie : 

Čítať celý článok...

 

Slávik Slovenska

26.ročník

Ako každý rok na našej škole sa uskutočnilo školské kolo 26. ročníka súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2016. Zazneli krásne ľudové piesne v prevedení malých, ale aj väčších nadaných speváčikov. Víťazi šk. kôl postúpia na okresné kolo, ktoré sa uskutoční v máji.

Umiestnenie : 

Čítať celý článok...

 

Tajomná komnata

Harryho Pottera

Dňa 18.4.2016 navštívili žiaci 2., 3. a 4. ročníka ZŠ Juh, Tajomnú komnatu
Harryho Pottera vo Vranove nad Topľou.Zúčastnili sa jej najlepší čitatelia,
ktorí sa zapojili do súťaže o získanie Marcového certifikátu z čítania.

Čítať celý článok...

 

SOŠ Drevárska

Zážitkové vyučovanie

Cieľom predmetu technika na našej škole  je  získať základnú technickú gramotnosť, správne postoje k technike a k jej užívaniu v bežnom živote.  Siedmaci a ôsmaci našej školy sa  v utorok 12.4.2016  zúčastnili na zážitkovom vyučovaní na SOŠ drevárskej. 

Čítať celý článok...

 

Certifikát

Marcový certifikát z čítania 2016

Žiaci 2.,3. a 4.ročníka sa zapojili aj tento rok, už do 9.ročníka súťaže Marcový certifikát z čítania. Celý mesiac marec čítali doma nahlas rôzne rozprávkové knihy a rodičia im zapisovali, koľko minút čítali každý deň. Koncom mesiaca im spočítali všetky prečítané minúty.

Čítať celý článok...

 

Jazykový kvet

Krajské kolo

Na stránke našej školy ste si mohli nedávno pozrieť videá s prednesom našich žiakov v anglickom jazyku. Išlo o súťaž Jazykový kvet. Bolo už úspechom dostať sa do krajského kola tejto súťaže. V silnej konkurencii naši žiaci obstáli a odniesli si dve prvé a dve druhé miesta. Kolektív 4.A si odniesol

Čítať celý článok...

 

Hviezdoslavov Kubín

PRVÁ, DRUHÁ, TRETIA!

Tohtoročné okresné kolo súťaže v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín bolo pre naše reprezentantky žatvou úspechov. V priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove n. T. sa stretlo množstvo výborných recitátorov, ktorí si každoročne merajú sily v uplatnení svojho talentu i nevyhnutnej miery pracovitosti pod vedením skúsených pedagógov a porota si tak môže vypočuť skvelé a osobité reprodukcie autorskej poézie či prózy.

Čítať celý článok...

 

Slávnostná akadémia

40 rokov školy

Výročie školy sme oslavili slávnostnou akadémiou čiže prehliadkou krásných vystúpení našich žiakov. Fotogalériu a videa k nahliadnutiu na FB stránke našej školy a youtube kanála.

Čítať celý článok...

 

Hviezdoslavov Kubín

Školské kolo

Dňa 21.3.2016 sa uskutočnilo 63.  školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.  Tohto roku bola účasť omnoho vyššia ako minulý rok. Žiaci boli veľmi dobre pripravení, výber textov bol na veľmi dobrej úrovni, takže víťazov bolo ťažké vybrať. Nakoniec sa porota rozhodla takto:

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...