­č笭čç║ ZASADNUTIE EUR├ôPSKEHO PARLAMENTU NA JUHU ­č笭čç║

Prija┼ą, ─Źi neprija┼ą, schv├íli┼ą, ─Źi neschv├íli┼ą. Ot├ízky, ktor├ę rie┼íili na┼íi ┼żiaci po─Źas simulovan├ęho zasadnutia Eur├│pskeho parlamentu, ktor├Ż sa nekonal v ┼átrasburgu, ale d┼ła 27.10.2023 na p├┤de na┼íej ┼íkoly.
Zo ┼żiakov na┼íej ┼íkoly sa na 4 hodiny stali europoslanci, a to v─Ćaka z├í┼żitkov├ęmu vyu─Źovaniu, ktor├ę n├ím sprostredkovalo ob─Źianske zdru┼żenie EDUmacy v zast├║pen├ş Martin Dem─Ź├ík, Du┼ían Lukaj a Samuel Ku┼ąka.
Na┼íi ┼żiaci naplno poc├ştili, ─Źo znamen├í skuto─Źn├í ve─żk├í politika. Vytv├írali koali─Źn├ę dohody, dohadovali si podmienky svojej spolupr├íce, vyjedn├ívali o jednotliv├Żch bodoch programu. Cie─żom tejto simul├ície bolo kriticky sa zamyslie┼ą nad aktu├ílnymi t├ęmami v spolo─Źnosti, vytvori┼ą si svoj vlastn├Ż n├ízor a prezentova┼ą ho, a to nech bol ak├Żko─żvek. Stanoven├Ż cie─ż sme splnili.