• Školu navštevuje 610 žiakov od 1. po 9. ročník.
  • Súčasťou školy je aj Školský klub detí so 7 oddeleniami, kde ponúkame ranné schádzanie od 6.30. ŠKD funguje do 16.30, v prípade potreby sa čas môže predĺžiť do 17.00 hod. Klub funguje v zložení 7 vychovávateliek so 100 % odbornosťou.
  • Na škole máme bohatú krúžkovú činnosť- 30 krúžkov rôzneho zamerania: športové, tvorivé, na podporu vzdelávania, spoločenské tance.
  • Žiaci na vyučovaní pracujú pod vedením skúseného pedagogického zboru, zloženého z 42 pedagógov plne kvalifikovaných s 1. a hlavne s 2. atestáciou. Pedagogický zbor je omladený s tvorivým duchom a individuálnym prístupom ku žiakom, 100% kvalifikovaných a odborne zaradených. 1. stupeň – 12 triednych učiteľov a 1 učiteľka ANJ pre 1. stupeň, 2. stupeň – 35 pedagógov, 4 – katechéti.
  • Prípravný ročník pre žiakov s poruchami komunikačných zručností – otvárame, ako jediná škola v meste, pre žiakov, ktorých zrelosť v tejto oblasti neumožňuje nastúpiť do 1. ročníka.