Anglický jazyk

Výhodou nášho školského vzdelávacieho programu je vyučovanie anglického jazyka od 1. ročníka v časovej dotácii 2 hodiny týždenne. Cieľom je zoznámenie sa s cudzím jazykom hravou zážitkovou formou, vytváranie pozitívneho vzťahu k cudziemu jazyku. Navyše ponúkame vyučovanie aj pomocou metódy CLIL, ktorá umožňuje prepájať cudzí jazyk s ostatnými vyučovacími predmetmi. Prakticky to znamená používanie jednoduchých fráz a slovnej zásoby aj na iných predmetoch počas vyučovania. Žiaci sa učia spontánne komunikovať v reálnych situáciách.

Od piateho ročníka sa vyučuje anglický jazyk v trojhodinovej dotácii v informatickej aj športovej triede. Jazyková trieda má časovú dotáciu navýšenú o jednu hodinu, teda 4 hodiny týždenne.

Vyučovanie anglického jazyka je doplnené množstvom aktivít, projektov a súťaží počas roka:

• Svetový deň pozdravov
  • Deň svätého Patrika
  • English Star
  • Cestovanie anglicky hovoriacimi krajinami
  • Spoznávanie anglických autorov a ich diel
  • Slovíčka v malíčku
  • Týždeň s anglickým/americkým lektorom
  • Divadelné predstavenie v anglickom jazyku pre 1. aj 2. stupeň
  • Anglická čitáreň s množstvom anglických kníh a časopisov
  • Olympiáda v anglickom jazyku
  • E Twiningové projekty