Noc výskumníkov v Košiciach

Festival vedy a techniky

Alias „Festival vedy a techniky“,  znova prilákal žiakov  základných i stredných škôl Východoslovenského kraja. Naši ôsmaci  a deviataci  sa  hemžili pomedzi biele stánky, v každom z nich bolo možné vyskúšať si niečo iné.

Vybuchujúca sopka, študentský elektromobil, neposlušné bublinky  v bruchu, ako vidíme molekuly, ovládanie mechanického robota, ako lieta dron, hluk môžeme vidieť, od atómov ku kvarkom, svet experimentálnej fyziky, výživa zvierat a zdravé potraviny, zábavná geografia, varenie v chemickej kuchyni …. to je iba zlomok toho, čo bolo možné vidieť v Košiciach. Hlavným cieľom podujatia bolo priblížiť svet odbornejšie, ale zábavnou a hravou formou. Žiaci sa oboznámili s vedou, ktorá je v skutočnosti obsiahla a zaujímavá. Veríme, že im to pomôže aj pri výbere strednej školy.

Ing. Mária Babjaková