Hviedoslavov Kubín

ŠKOLSKÉ KOLO HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA POSIELA VÍŤAZOV ĎALEJ

V stredu 22. marca t. r. sa v priestoroch školskej knižnice uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín. Tento ročník mal rekordné zastúpenie žiakov – v II. i III. kategórii sa ich zúčastnilo zhodne po 22, čo je skvelým signálom na to, že láska k čítaniu a básnickému jazyku medzi deťmi určite nevyprcháva. Účastníci na čele s trojčlennou porotou – vyučujúcimi slovenského jazyka a literatúry – počuli zaujímavé verše, veselú  aj reflexívnu prózu, boli svedkami výkonov skvelých i takých, kde svoju úlohu zohrala tréma. Všetkým súťažiacim však patrí obdiv a poďakovanie za poctivú prípravu, ktorou vzdali hold umeleckému slovu. A tu sú výsledky jednotlivých kategórií: II. kategória (poézia) – víťazkou sa stala Zuzana Konkoľová zo VI. B, 2. miesto obsadila Katarína Gombitová zo VI. A a tretie miesta udelila porota dvom súťažiacim – Eme Fialkovičovej z V. A a Lívii Bajcurovej zo VI. B. V próze si vo vekovej kategórii piatakov a šiestakov odniesla víťazstvo Daniela Dančová z V. A, druhá skončila Leóna Tóthová zo VI. B a tretie miesto patrí Radoslavovi Zolotovi z V. B; III. kategória (poézia) – na 1. mieste medzi siedmakmi až deviatakmi je Natália Vaterková z IX. A, 2. miesto patrí Zuzane Starjatovej zo VII. C a 3. miesto Terézii Turcovskej z VIII. B. V próze vlaňajšie víťazstvo obhájila Alexandra Janová z IX. A, na dvoch druhých miestach skončili Ivana Durkošová zo VII. B a Slávka Porvažníková z VIII. B, tretiu priečku obsadila Zuzana Novotná z VIII. A. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola, kde im 30. marca budeme držať palce.

I.kategória:
Poézia: 1.miesto: Soňa Jenčková, III.A