1. jún – MDD

Stretnutie s dinosaurom

Deň detí by mal patriť len deťom, inak to nebolo ani v ZŠ Juh. Deti dostali od rodičovskej rady a učiteľov darček, aký nemala žiadna škola  v meste, a to dinosaura, rôzne atrakcie, súťaže a hry, starší žiaci filmový zážitok v kine.

Navštívil nás živý dinosaurus. Chodil pomedzi deti, vydával zvuky, vrtel chvostom. Deti si ho mohli pohladkať či sa s ním odfotiť. Pre deti to bol neuveriteľný zážitok stretnúť živého dinosaura v škole. Vidieť radosť v detských očiach je jeden z najkrajších darov, ktoré v živote môžeme dostať. A tento dar v tento deň naozaj bolo aj cítiť v našej škole. Skákací hrad sa len tak hmýril deťmi, skĺbila sa zábava a radosť  s pohybom. Rodičia nezabudli ani na sladkú odmenu v podobe čokolády a džúsika na občerstvenie. V popoludňajšej činnosti pokračovali naše pani vychovávateľky, ktoré pre deti pripravili futbalový turnaj medzi jednotlivými oddeleniami. Pred školou vymaľovali pestrofarebný koberec, každé oddelenie malo vyznačenú plochu, ktorú si vymaľovalo podľa svojej fantázie. Koberec má úctyhodnú dĺžku a pozrieť si ho môžu všetci obyvatelia nášho sídliska, kým nezaprší. Na záver celého dňa nechýbala diskotéka pre deti.

Verím, že deťom tento deň utkvie v pamäti veľmi dlho a rozžiarené očká budú ešte chvíľu žiariť.

-jb-