Noc výskumníkov

Zachrániť sa dá aj vedomosťami

Jedenásty ročník festivalu vedy a techniky – Noc výskumníkov sa konal  29.9.2017 aj v Košiciach. Festival sa niesol v duchu motta „Made by science – Vytvorené vedou. Naši ôsmaci si mohli v priestoroch obchodného centra Atrium Optima prezrieť 66 vedeckých stánkov a prezentácií z regionálnych univerzít – Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Prešovskej univerzity v Prešove a výskumných ústavov Slovenskej akadémie vied. Nadšenci vedy, ale aj absolútni laici sa zážitkovou formou dozvedeli viac o vede a technike. Otvoril sa im svet chémie, fyziky, astronómie, geológie, medicíny… Zoznámili sa s kreatívnou školou pipetovania, želatínovými kapsulami používanými vo farmácii, dozvedeli sa  o priateľských laktobaciloch, tajomnom svete neurónov, farebnej chémii, neviditeľnom prach okolo nás, skúmali ľudské telo pod mikroskopom, pozorovali zvliekanie kože plazov…. Mali možnosť presvedčiť  sa o tom, že zachrániť sa dá aj vedomosťami. Podujatie žiakov upútalo a už teraz sa tešíme na 12. ročník festivalu vedy.

Ing. Mária Babjaková