Celá škola v pohybe

Svetový deň duševného zdravia

Deň 10. október je vo svete známy ako svetový deň duševného zdravia. A práve tento deň prebiehal na našej škole menej stresujúco. Už od rána  pedagógovia našej školy mohli popíjať z čajov liečivých a lahodných byliniek a aby toho stresu bolo skutočne minimálne, neskúšalo sa, nepísali sa žiadne písomné práce a ani sa neodpovedalo.

A keďže naša škola je športová, tento deň sme si ináč ako pohybom v boji proti stresu ani nevedeli predstaviť. Počas veľkej prestávky sa školský dvor zaplnil žiakmi, ktorí s neskutočným nasadením a húževnatosťou cvičili podľa hudby. Boli by pokračovali ďalej, keby ich zvonček neupozornil na koniec prestávky. Je veľkou škodou, že takýchto dní je málo. Stres na nás číha na každom kroku a stretávame sa s ním denne. Preto je v dnešnom uponáhľanom svete veľmi dôležité si nájsť na seba čas.

-VMR-