Programovanie

Deň s MINECRAFTom

V piatok 7. 12. prežilo 31 žiakov z 5., 6. a 7. ročníka špeciálny deň, ktorým ich sprevádzal Matej Hakoš. Kto to je a aký to bol deň?

Matej odpovedá:„Som bývalý žiak ZŠ Juh. Aktuálne študujem v Prešove na SPŠE, odbor IST. Vybral som sa smerom IT, lebo ma počítače vždy bavili. V rámci svojho voľného času som študentom Študentského trénerského centra pod záštitou Microsoft Slovensko. Celý tento týždeň na celom svete prebieha Hodina kódu. Žiaci sa učia, ako programovať, ako myslieť tak, ako myslí počítač. Práve preto som sa rozhodol osloviť svoju bývalú základnú školu, lebo som chcel ukázať, že programovať nie je ťažké. Nie je ťažké byť programátor, len stačí chcieť. Tak ako som chcel ja. Začal som tým, že žiakom som predstavil, ako programovať v hre, ktorú pozná asi každý. Ukázal som im programovanie v Minecrafte. Potom som im ukázal, že pokiaľ sa niečo naučili v Minecrafte, tak to vedia využiť aj v inom prostredí. Nakoniec sme si urobili  malú súťaž. Ukázal som im úplne iné prostredie a mali v ňom naprogramovať čo najlepšiu hru. Nakoniec víťaza čakala sladká odmena a všetkých účastníkov aj certifikát. Dúfam, že sa sem niekedy vrátim a zase niečo žiakov naučím.“

A my už len dodáme, že víťazom súťaže bol Pavol Bezek zo VI. A, ktorému blahoželáme.

Mgr. Jakub Sabol, RNDr. Marcela Fedorová