Hviezdoslavov Kubín

REKORDNÝ POČET SÚŤAŽIACICH = BOHATÁ ÚRODA

Umelecké slovo slávilo v utorok 5. marca v južanskej školskej knižnici svoj sviatok. Jej priestory privítali (i keď stiesnene) rekordný počet 59 súťažiacich recitátorov školského kola Hviezdoslavovho Kubína.

Jubilujúci pán Hviezdoslav sa z čelnej steny spoza rámu obrazu potešene usmieval a očakával spolu s porotou skvelé výkony detí. A tie onedlho odzneli. V dvoch vekových kategóriách a dvoch literárnych formách (próza a poézia) si zmerali sily skutočné talenty a okrem samotných výkonov treba pochváliť i výber textov či takmer vždy prítomný kontakt s publikom. Päťhodinový maratón napokon priniesol tieto výsledky:

II. kategória (5. – 6. ročník)

poézia

1. Kristián Mihalenko (VI. C)
  2. Zoja Monoková (VI. A) a Júlia Ivaničová (V. B)
  3. Timea Tokárová (VI. B)

próza

1. Viktória Karjanská (V. A)
  2. Marek Novický (V. B)
  3. Nina Muliková (V. A)

III. kategória (7. – 9. ročník)

poézia

1. Zuzana Konkoľová (VIII. B)
  2. Katarína Gombitová (VIII. A)
  3. Juraj Pavolko (IX. A) a Vladimír Boguský (VII. A)

próza

1. Daniela Dančová (VII. A)
  2. Ivana Durkošová (IX. B)
  3. Daniela Valčová (VIII. A) a Katarína Feničinová (VII. A)

Víťazi kategórií nás budú reprezentovať v okresnom kole 20. marca, ale porota ďakuje naozaj všetkým súťažiacim za pekné chvíle s pekným slovom!