Aktívny anglický týždeň

Active English Week

Žiaci, ktorí si chceli overiť a posilniť svoje jazykové zručnosti, mohli na sklonku apríla aktívne komunikovať po anglicky medzi sebou navzájom, ale hlavne s lektorom Edom Kingom z Walesu.

Pracovalo sa v skupinách potichu, za zvukov hudby, ale aj za zvukov hlasného smiechu. Každá minúta bola využitá na tvorbu projektov, krátkych príbehov a komiksov. Vzniklo veľa humorných situácií plánovaných aj neplánovaných. A takto si žiaci bez toho, aby si to uvedomovali, zlepšovali výslovnosť a prízvuk, rozširovali slovnú zásobu. Učili sa počúvať a aj porozumieť. Nesmelí sa osmelili a tí smelší si vybrúsili jazyk. Určite vám všetci účastníci potvrdia, že to bol užitočne i zábavne strávený čas a už teraz sa tešia na ďalší Active English Week.

-aj-